

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 150 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.7 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 100 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 3531
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21287
Ext.Price$0.21287
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21287 | $0.21287 |
| 10 | $0.15560 | $1.55600 |
| 50 | $0.14589 | $7.29450 |
| 100 | $0.13679 | $13.67900 |
| 500 | $0.12739 | $63.69500 |
| 1000 | $0.12311 | $123.11000 |
| 3000 | $0.12182 | $365.46000 |
| 5000 | $0.12054 | $602.70000 |
| 10000 | $0.11029 | $1102.90000 |
